Met presentaties, maquettes, installaties, workshops, film, muziek en meer dan 150 inspirerende sprekers stond Let’s Gro de afgelopen dagen stil bij de toekomst van Groningen. Het Forum en de externe locaties in de binnenstad en wijken trokken samen circa 17.500 bezoekers.
De verhalen over bouwen, leefbaarheid, wonen en de kansen en uitdagingen op het gebied van klimaat, kansenongelijkheid en veiligheid trokken volle zalen. Te gast waren onder anderen de droogkomische Rodaan Al Galidi met een verhaal over zijn lange verblijf in een AZC, Milio van der Kamp die vertelde over opgroeien in armoede en maatschappelijke ongelijkheid, Raoul Heertje over de verkiezingen, sociaal geograaf Floor Milikowski over de stad, regio en de Lelylijn en Mariëtte Hamer over veilig uitgaan. De begeleiders en jongeren van Studio-T kregen een bomvolle zaal in beweging en hadden een openhartig gesprek met Hef. Acht politieke partijen kregen op vrijdagavond de vloer voor het Nationaal Ruimtelijk Verkiezingsdebat.
Robbert van der Horst bouwde een kunstwerk op de Nieuwe Markt, er werden bomen geplant op de Grote Markt en Cecil Konijnendijk vertelde over het belang van een groene stad. Onder meer in Haren, Lewenborg, Selwerd, Ten Boer, de Korrewegbuurt en op diverse plekken in de binnenstad waren voorstellingen, kleine bijeenkomsten, excursies en wandelingen.
Let’s Gro 2024 staat gepland voor vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 november.
Kijk voor informatie op www.forum.nl/letsgro
Foto: Jesse Schaap